Op de einddatum van de hypotheekverzekering zult u meestal (een deel) van uw hypotheeklening af willen lossen. In sommige gevallen is dit zelfs verplicht, namelijk als uw verzekering een Kapitaalverzekering Eigen Woning is (KEW). Deze verzekering valt volgens de Belastingdienst in Box 1. De waarde uit de verzekering is vaak vrij van inkomstenbelasting als dit bedrag volledig wordt gebruikt voor de aflossing. Dit hangt wel af van een aantal belastingvoorwaarden. Uw adviseur kan u vertellen welke voorwaarden voor uw hypotheekverzekering gelden. Meer informatie vindt ook op de site van de Belastingdienst.
Een hypotheekverzekering is bijna altijd verpand aan de verstrekker van de lening (bank). De leningverstrekker is dan de pandhouder. De pandhouder heeft op de einddatum van de verzekering als 1e recht op de uitkering. De leningverstrekker heeft dan de zekerheid dat de lening kan worden afgelost.
Wat is voor u het beste? Dat ligt aan uw persoonlijke situatie en wensen. Interpolis vindt het belangrijk dat u zich goed laat adviseren door een financieel adviseur. Interpolis adviseert niet zelf en werkt daarom samen met adviseurs van de Rabobank.
Producten van Interpolis kunt u alleen veranderen via uw tussenpersoon. En wilt u een nieuwe verzekering bij Interpolis afsluiten? Dan kan dat alleen bij de Rabobank.
Vind de Rabobank bij u in de buurt.
Een adviseur of tussenpersoon geeft advies. Vaak betaalt u kosten voor een advies. Vraag uw adviseur of tussenpersoon hiernaar. U bepaalt natuurlijk zelf bij wie u een verzekering afsluit. En u bent vrij of u zich wel of niet laat adviseren.